Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tohle jsou simpsnovi

rodina10.jpg

Rodištěm Simpsonů se stala Tracey Ullman Show. Tracey Ullman Show byl od roku 1987 do 1990 půlhodinový pořad na TV FOX. Pořad, ve kterém účinkovali:

Tracey Ullman (informace nejsou)

Julia Kavner (informace jsou)


Narozena: 7.9.1951
Místo narození: Los Angeles, California
Stav: Vdaná

Koho v Simpsonech dabuje?
Marge Simpsonová, Patty, Selma, Jacqueline Bouvierová, teta Glad


Dan Casttelaneta (informace jsou)


Narozen: 1.1.1958
Místo narození: Chicago
Stav: Ženatý
FanClub:
Dan Castellaneta, 10635
Santa Monica Boulevard
no.130, Los Angeles, CA
90025 USA

Koho v Simpsonech dabuje?
Homer J. Simpson, Abe Simpson, Spasitelr, Barney Gumble, Šáša Krusty, školník Willie, starosta Quimby, Hans Moleman, Levák Bob, Itchy,...


Sam McMurray (informace nejsou)

Joseph Malone (informace nejsou)

a další. Představoval lidem to nejlepší z hudební a komediální scény. Celým pořadem provázela samozřejmě sama Tracey Ullman, která si do pořadu zvala rozmanité lidi.


Simpsonovi byli inspirováni kreslenými příběhy komixu "Life is hell" ("Život je peklo"), které samozřejmě vymýšlel a kreslil sám:

Matt Groening - tvůrce Simpsonů

Poté se Mattovi ozval:

 James L. Brooks

pozdější výkonný producent Simpsonů, právě kvůli Tracey Ullman Show.
Nejprve chtěl Matt produkovat seriál "Life is hell", nicméně měl problémy s charaktery, které v něm měli účinkovat. Proto se rozhodl udělat takovou normální rodinku, kterou pojmenoval po té své. Jeho otec se totiž jmenoval Homer, matka Marge a jeho dvě mladší sestry Líza a Maggie. Jméno Bart pochází ze slova "brat" (spratek). Během pár dílů se Simpsonovi měnili k lepšímu. Po kratkých skečích Simpsonů se televize FOX rozhodla Simpsony vlastnit. Věděli, že je to riskantní úkol, a tak se rozhodli vyrobit pilotní díl s názvem The Simpsons Christmas special (Vánoce u Simpsonových), který byl v TV vysílán 17. prosince 1989. Tento díl měl grandiózní úspěch. FOX se tedy rozhodl ve výrobě pokračovat, a tak se 14. ledna 1990 v TV objevil první díl nazvaný "Bart the Genius" (na ČT vysílán jako Bártův Test):

Bartův test

Ve třídě Barta se píše závěrečný test z matematiky. Bart samozřejmě nic neumí, a tak vymění svůj test za test svého spolužáka Martina Prince. Všichni Barta začnou považovat za nadprůměrně inteligentního jedince, a tak Barta pošlou do školy pro inteligenty. Tam se zjistí, že Bart nic neumí, a tak se Bart Homerovi raději přizná, že u testu podváděl.

Nyní se Simpsonovi stali nejdéle vysílaným seriálem všech dob.


rodina09.jpg